Hana Markulinec Moravcová

Jsem máma dvou dospělých synů, partnerka jednoho bezva chlapa, dcera úžasných rodičů, máme dva pejsky a dvě kočky. Společně s rodiči provozujeme rodinou pekárnu, máme 60 zaměstnanců, 9 prodejen a bowling. Podporujeme místní organizace, školy a spolky, veřejné akce.

Starostkou jsem 8 let a stále je to pro mě výzva. Vidím, že se věci daří, že se tady lidem dobře žije. Jsem hrdá, že jsme sice velká městská část, ale zachováváme si charakter malé obce, kde se většina lidí zná.

Hana Markulinec Moravcová (1970) – Jako starostka Horních Počernic má za sebou spousty vykonané práce a velké úspěchy, mezi ně patří například návrat počernického fotbalu a znovuzrození klubu SC Xaverov, lepší úklid obce za méně peněz vlastními pracovníky, zavádění nových tradic (Ježíškova pošta, Počernice v pohybu), investice vybraných peněz z nájmu bytů zpět do bytových domů, , zákaz vjezdu nákladní dopravy do Horních Počernic.

Hana Moravcová se zasloužila také o získávání nemovitostí a majetku zpět do vlastnictví MČ, o velké úspory při výběrových řízeních, daří se i získávání peněz pro Horní Počernice z EU fondů.

Mnoho svého času věnuje setkáním s místními organizacemi a spolky, je organizátorkou pravidelných plesů pro seniory, věnuje se rodinám s dětmi. Je členkou Nadace Šance, která podporuje počernické děti, rodiny a seniory. Je členkou správní rady SKP HOPO , kde je azylový dům. Je členkou správní rady fotbalového klubu SC Xaverov, který se věnuje fotbalu dětí a mládeže. Všechny tyto pozice zastává bezplatně.

Vzorem v politice jsou pro ni T. G. Masaryk, Milada Horáková, Václav Havel, Tomáš Baťa. Velcí bojovníci za pravdu a vlastní názor.

„Bez osobní odvahy a odpovědnosti nelze dělat politiku opravdovou demokratickou a lidovou.“(Tomáš Garrigue Masaryk)

Hana Moravcová se narodila v roce 1970 a odmalička žije v Horních Počernicích. Po vystudování Střední zdravotnické školy pracovala na klinice ortopedie v Praze jako sálová instrumentářka. Má dva syny ve věku 19 a 24 let a má starosti jako každá máma, aby kluci byli zdraví, šťastní a spokojení, studovali to, co je baví, žili spokojeným životem a byli hrdí, stejně jako ona, že vyrůstali a žijí v Horních Počernicích.

MOTTO: „Nejsme leví ani praví, ale především nejsme křiví.“

… nahoru

Ing. Pavel Wágner

Pavel Wágner se narodil v roce 1973 v Brandýse nad. Labem, ale již od narození žije v Horních Počernicích. Patří již do páté generace jedné rodové linie žijící ve Svépravicích.

Pavel vystudoval Střední zahradnickou školu v Mělníku a Zahradnickou fakultu Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně (obor Zahradní a krajinářská architektura). Absolvoval čtyři zahraniční stáže (v oboru zahradnictví a arboristika) ve Spojených státech a v Kanadě.

V současnosti se již dvacet let profiluje v oboru arboristika – péče o dřeviny rostoucí mimo les. Zabývá se jak praktickou péčí o stromy ve městech tak i jejich posuzováním stromů jako soudní znalec. Jako externí vyučující působí na Zahradnické akademii v Mělníku a Mendlově univerzitě v Brně. Pavel je velkým fandou městské cyklistiky jako alternativního způsobu dopravy a celkově je příznivcem „jedné stopy“.

V posledním období zastupitel, člen komise životního prostředí, člen dozorčí rady Nadačního fondu Šance.

Pavel je ženatý a má čtyři děti.

Práce v oblasti samosprávy městské části, jakou jsou Horní Počernice, je především o službě, využití odborných i osobních zkušeností, o dobrých vztazích se svým okolím i výborné znalosti místních poměrů. Svou činností bych rád podpořil ty, kteří se rozhodli nabídnout svůj potenciál i čas pro hospodárné a koncepční vedení obce bez nutného politického zabarvení. V komunální politice bychom měli podpořit zejména ty, které známe, kteří něco umí a jsou ochotni se o to podělit s ostatními. Zajímejme se o to, kdo a co již pro naší obec udělal, nebo může udělat. Dát hlas pouze politické straně bez bližší znalosti kandidátů a jejich konkrétní činnosti je v důsledku dle mého názoru horší než k volbám nejít vůbec. V tom vidím odpovědnost každého voliče.

MOTTO: Obavy lidské srdce tíží, ale dobré slovo vrací radost. (Přísloví)

… nahoru

   
   

Ing.arch. Kristine Karhanová Grigoryan

Kristine Karhanová Grigoryan pracuje v současné době jako architekt a urbanista naší městské části.

V Horních Počernicích žije od roku 2006. S manželem Martinem mají malou dceru, které věnují svůj veškerý volný čas.

Vystudovala Střední průmyslovou školu stavební Josefa Gočára a dále obor Architekturu a stavitelství na Fakultě stavební ČVUT v Praze.

Ve své práci se autorsky se podílela na přípravách důležitých investičních záměrů např. projekty nájemních a startovacích bytů, rozšíření domu s pečovatelskou službou, umístění sportovní haly apod.. Při jednáních se soukromými vlastníky prosazuje a hájí zájmy Horních Počernic.

Moje práce je mým velkým koníčkem. Ráda bych z titulu své profese přispěla ke koncepčnímu rozvoji Horních Počernic, jelikož je považují za svůj domov.

Oblíbený citát: „Zajímám se o budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.“ Charlie Chaplin

… nahoru

Bc. Jaroslav Kočí

Narodil se v Praze a od té doby žije v Horních Počernicích. Od útlého dětství hraje lední hokej. Dvakrát se v tomto sportu stal mistrem republiky a nyní reprezentuje naši obec v  hokejovém týmu –HCHP.

Vystudoval vysokou školu se zaměřením sportovní trenér a volnočasový pedagog a této práci se od dokončení studií věnuje dodnes.

12 let pracuje v DDM, kde vybudoval florbalový tým HorsePower Horní Počernice a vede sportovní oddělení. Několikrát se nám podařilo vyhrát ligu vedenou Českou florbalovou unií a za největší úspěch se dá pokládat výhra druhé ligy Juniorů v sezóně 2016/2017 s ohledem na podmínky pro sport v naší obci.

Rozvířil debatu o potřebě sportovní haly pro naše sportovní kluby a žáky základních škol. Byl prvním předsedou nově vzniklé komise pro sport, radním pro sport a nadále se angažuje ve sportovní komisi.

Bohužel sport v naší obci nemá podporu jako jiné kapitoly, je silně podfinancován a tak nelze našim občanům poskytnout podmínky pro ideální rozvoj. Spousta našich sportovních týmů trpí nedostatkem krytých sportovišť, ale i třeba fotbalových hřišť, a tak nám naši největší talenti odcházejí do jiných částí Prahy, kde už pochopily, že pohyb je jednou z nejdůležitějších částí našeho života.

Proč chce do politiky: Dostat více peněz do sportu, dokončit sportovní halu pro potřeby našich občanů a dětí ze základních škol, spravovat sportovní zařízení a udržovat je. Nepřemýšlet proč to nejde, ale vymyslet jak by to šlo.

Zájmy: Rodina, hokej, motorsport, florbal, výlety do přírody, chalupaření

Ženatý, dvě děti.

Motto: hlavně z toho nedělejte vědu

 

… nahoru

 

MVDr. Klára Bonková

Narodila jsem se v roce 1978 U Apolináře, odkud si mne odvezli rodiče do Horních Počernic. Po ukončení povinné školní docházky na ZŠ Ratibořická jsem studovala na SZeŠ obor veterinární prevence v Českých Budějovicích, ve studiu jsem pokračovala na Univerzite veterinárskeho lekárstva v Košiciach. Od listopadu 2005 působím ve veterinární ordinaci ve Chvalkovické ulici.

Ráda bych přispěla se svou ,, troškou do mlýna“.

… nahoru

Bc. Hana Čížková

Narodila se v roce 1952 v Horních Počernicích. Od roku 1981 pracovala 35 let v Kulturním centru Horní Počernice, které od 90. let také úspěšně vedla. Vystudovala obor mediální komunikace – jazyková a literární kultura.

Jako hornopočernickou rodačku mě dění v naší městské části zajímá. Není mi lhostejná budoucnost Horních Počernic a na jejich rozvoji bych se ráda aktivně podílela a využila dlouholeté zkušenosti nejen z oblasti kultury.

… nahoru

 

Božena Beňová

Božena Beňová se narodila v roce 1951 ve Skleném na Slovensku. Po maturitě na SVŠ pokračovala formou nadstavbového studia na Střední knihovnické škole. Během svého profesního života vystřídala knihovny veřejné i technické, ale nejdelší dobu pracuje v počernické knihovně, současně jako její ředitelka.

Do Horních Počernic se přistěhovala v roce 1973, kdy manžel začal působit jako duchovní v Církvi bratrské. Mají čtyři děti, tři dcery a syna.

„Současně jsem ráda za zrekonstruovanou a rozšířenou knihovnu, za dobrý kolektiv a zkvalitnění služeb“.

V posledním volebním období je členkou zastupitelstva a předsedkyní Komise kultury a mládeže.

… nahoru

Miroslav Držmíšek

Miroslav Držmíšek se narodil v roce 1963 ve Vysokém Mýtě. Do Horních Počernic přišel před dvaceti osmi lety jako fotbalista klubu SC Xaverov. Později se stal v klubu sportovním ředitelem. V roce 2006 z klubu přešel do SK Slavia Praha, kde působí jako generální sekretář. Do počernického fotbalového klubu se vrátil v roce 2012 jako generální ředitel. Podílel se na znovuzrození klubu SC Xaverov. Velký důraz klade na rozvoj mládeže v Horních Počernicích.

S manželkou Vlaďkou vychovávají dvě dcery Markétu a Zuzanu.

Přál bych si, aby děti a mládež trávily svůj volný čas na hřišti, ne na ulici.

… nahoru

Mgr. Iva Rosová

Narodila jsem se v Horních Počernicích. Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu UK v Brandýse nad Labem a po ukončení studia jsem nastoupila jako učitelka I. stupně v ZŠ Stoliňská.

Tři roky jsem strávila jako učitelka cirkusových dětí na cestách po dřívějším SSSR. Po roce 1989 jsem začala podnikat a dodnes provozuji v Horních Počernicích obchod se spodním prádlem.

Zajímám se o kulturu ,školství a rozvoj volnočasových aktivit, kultivaci životního prostředí a udržitelný rozvoj. Považuji současné Horní Počernice za oázu klidu a harmonie v hektické pražské aglomeraci a chci svým dílem přispět k jejímu dalšímu rozvoji.

… nahoru

Jiří Spilka

Narodil jsem se v Příbrami 1972. Do svých 35let jsem bydlel u Sedlčan v obci Dublovice – Líchovy.

Osud mne shodou okolností zavál sem do Horních Počernic, kde se dá říci, že jsem začal tu lepší část svého života. Mám báječnou rodinu a se svou manželkou Sarah máme tři krásné dcery Simonku 21 let, Pavlínku 19 let a Natálku 12 let.

Mám tu v Počernicích kovovýrobu. Jsem moc rád, že mohu bydlet zde v Horních Počernicích a mohu říci, že je to pro mne vyloženě srdeční záležitost .

Ve volném čase se věnuji přírodě, procházkám, plavání.

… nahoru

Ing. Zdena Víznerová

Jmenuji se Zdena Víznerová. Narodila jsem se v roce 1967 v městě Jeseník. Od svých dvou let žiji v Horních Počernicích, které bych již dnes nevyměnila, přestože mám velmi toulavé boty, cestování s baťohem je mojí velkou vášní.

Vystudovala jsem Vysokou ekonomickou školu a ekonomie jako taková mě celý život živí.

V současné době jsem rozvedená, mám dvě dospělé dětí a letos přibude i vnouče. Zhruba dvanáct let pracuji v Horních Počernicích s dětmi v ochotnickém divadelním kroužku. Děti jako takové a jakákoli činnost s nimi jsou u mě vždy na prvním místě.

MOTTO: Nej investice … srdce a čas dětem

… nahoru

Helena Barcalová

Jsem seniorka (73) , chci přispět ke zkvalitnění života našich dříve narozených, kteří mnohdy žijí v osaměni a izolaci od ostatnich spoluobčanů.

Jsem předsedkyně spolku ZO Senioři ČR Horní Počernice ( 97 členů), scházíme se při pravidelné a různorodé činnosti, naše programy jsou uveřejněny v HornoPoč. Zpravodaji.

Jinak mám zájem o veškeré dění v naší společnosti, miluji přírodu, zahrádkaření, četbu, procházky se psím členem rodiny …

… nahoru

Tomáš Jakl

Tomáš Jakl

Narodil se v roce 1995 v Praze a prozatím žije po celý život v Horních Počernicích.

Vystudoval Hotelovou školu v Poděbradech a poté se dal na novinářskou a mediální dráhu, když v roce 2017 dokončil Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze. Během studií si vyzkoušel praxi například i v České televizi. Nyní externě pracuje jako mediální pracovník pro společnost Sport Invest Group, kde má na starost sociální sítě úspěšných českých sportovců mezi které patří Martina Sáblíková, Tomáš Hertl, Pavel Kadeřábek nebo Jiří Pavlenka.

Ve volném čase se aktivně věnuje fotbalu v místním klubu SC Xaverov Horní Počernice, kde jako hráč působí v A týmu mužů a jako trenér u katerogie starší přípravky U11. Dále působí v rámci Fotbalové asociace ČR i jako fotbalový rozhodčí.

… nahoru

Jiří Chvalník

Jiří Chvalník

Od dětství žije v Horních Počernicích, kde navštěvoval základní školu.

Je provozním restaurace U Bobra v areálu fotbalu SC Xaverov. Gastronomii a pohostinství se věnuje od mládí.

Pro známé a přátelé připravuje svatby, oslavy narozenin a zabíjačky. Jeho zálibou je rybaření.

… nahoru

Lucie Hendrychová

Lucka Hendrychová se narodila v roce 1973 a od narození žije v Horních Počernicích. Má jednu dceru a letos o Vánocích se stane babičkou, na což se moc těší.

Odmaturovala v roce 1990 jako reprodukční grafik.

Přes 15 let pracuje v mediálních firmách, které se zabývají výzkumy veřejného mínění.

Mezi největší koníčky patří ochotnické divadlo. Letos to bude už 20 let, co se mu věnuje. Pokud ji ještě zbyde čas, tak má moc rada ruční práce. Od vyrábění dekorací po háčkování.

MOTTO: „Den bez úsměvu je promarněný den“

… nahoru

Jan Eisenhamer

Jan Eisenhamer se narodil v roce 1975 v Praze. Vyrůstal v Kobylisích a od osmi let potom v Praze ve Vysočanech. Do Horních Počernic se přistěhoval v roce 2002. V Horních Počernicích pevně zakořenil a to hlavně díky společenství lidí, se kterými se zde seznámil, ale i počernickému charakteru, které spojuje vesnici s městem. Je ženatý a má tři dcery. Vystudoval elektrotechnickou střední školu a ekonomickou akademii. V současné době se živí jako technický specialista ve firmě, která se zabývá výrobou optických médií CD a DVD. V této firmě uskutečnil i řadu zahraničních služebních cest například do Jižní Koreji, Spojených arabských Emirátů a do Iránu v pozici podpory pro zákazníka a procesního technika. Zajímá se o cestování, hudbu a amatérské zpracování foto-video technikou. Se svou ženou cestoval po Iránu, Pákistánu a Indii. Rád hraje na kytaru, experimentuje s jinými nástroji, na které neumí. Toto se snaží prodat zejména ve chvalské schole při hraní s dětmi a mládeží.

Jsem bez velkých politických ambicí, ale cítím potřebu podpořit lidi, kterým důvěřuji a myšlenky pro zlepšení života v naší obci. Velmi rád bych se angažoval v rozvoji obce v oblasti školství, mimoškolního vzdělávání, aktivit pro děti a mládež a také pro využití času a aktivního přístupu k životu pro naše seniory. Chtěl bych usilovat o řešení, která budou v rovnováze pro všechny obyvatele, kteří bydlí v naší obci. Aby problémy a potřeby lidí byla řešena s koncepcí, podle důležitosti a na základě poctivé úvahy a nebyli upřednostňováni pouze někteří či některé skupiny.

… nahoru

Libor Pištěk

Libor Pištěk

Od narození žiji v Horních Počernicích, kde jsem chodil i do základní školy. Jsem ženatý, táta dvou dětí. Profesně se zabývám montáží oken a mojí zálibou je rekreační turistika a pobyt v přírodě, nejraději na našich horách.

Kandiduji, protože Šance pro Počernice je i mojí šancí!!

 

… nahoru

Ing. Blanka Brázdová

Blanka Brázdová se narodila v roce 1958 a hornopočerničtí ji znají jako jednatelku známé společnosti Sundrape.
Blanka Brázdová je velkou milovnicí psů i všech zvířat. Již od 12 let je jejím koníčkem kynologie, především sportovní výcvik. Péče o zvířata a jejich výcvik je i jejím posláním – v roce 2013 založila Základní kynologickou organizaci v Horních Počernicích, které začíná působit v ulici U Hvozdu.
Blanka Brázdová má vysokoškolské vzdělání, je absolventkou VŠCHT, má dvě dospělé děti. V Horních Počernicích žije od roku 1986 a je zde moc ráda.

“ Jsem připravena pomoci dle svých schopností, kde bude potřeba.“

… nahoru

Antonín Wagner

Jsem rodák z Horních Počernic, celý život tu žiji. Mám odborné střední vzdělání.

Jsem důchodce, dále pracuji jako OSVČ. Moje odbornost je silnoproudá elektrotechnika. Jsem revizní technik v tomto oboru.

Ve volném čase se věnuji výchově mládeže. Od roku 1968 jsem členem skautské organizace. Po roce 1990 jsem byl u obnovení této organizace v Horních Počernicích. Ve skautském hnutí jsem aktivní dodnes. Své zkušenosti bych chtěl uplatnit v práci pro mladou generaci v naší městské části.

… nahoru

Libor Pína

 

Ing. Libor Pína. Ph.D.

Libor Pína se narodil v roce 1963 a celý život jsou jeho domovem v Horní Počernice, kam přivedl svoji manželku Rut, která spolu se třemi dětmi tvoří jeho rodinné zázemí.

Na studium na FEL ČVUT v Praze navázal postgraduálním studiem. Jeho profesní zaměření je Technologie výroby výkonových polovodičových součástek. Ve svém oboru zanechal mnohé stopy nejen aktivní účastí na vědeckých konferencích, ale i odbornou publikační činností a podílem na patentech. Hluboký zájem o svou profesi dokázal i úspěšným dokončením doktorského studia.

Svoji náročnou vědeckou práci kompenzuje aktivním odpočinkem na horách, které miluje jednak jako turista, ale i v přímém kontaktu jako horolezec. Toulky přírodou si často užívá i v sedle jízdního kola.

… nahoru

Ing. Dana Václavíková

Dana Václavíková se narodila v roce 1963 do rodinného domu, který si v Horních Počernicích nechali postavit její prarodiče začátkem minulého století. Ačkoli ráda a hodně cestuje po celém světě, do Horních Počernic se vždy vrací jako do svého domova.

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na informační technologie. Své vzdělání si průběžně doplňuje a rozšiřuje různými směry, např. studiem v USA, kde úspěšně absolvovala kurz pro práci projektového manažera.

V roce 1999 si pořídila své první štěně plemene Saluki, což významně ovlivnilo její další život. Plemeno Saluki získalo svou krásou a specifickou povahou její srdce, což se projevuje mimo jiné i prací pro Saluki klub, jehož je v současné době předsedou. Ačkoli nyní nemá vlastní saluku, je těmito úžasnými chrty neustále obklopena na kynologických akcích, kterých se účastní buď jako pořadatel, nebo jako fotograf.

Fotografování patří k jejím zájmům již od dob analogové černobílé fotografie. Ve fotografii vidí nejen nástroj pro dokumentování událostí a uchování vzpomínek, ale především příležitost hledat kolem sebe krásu hodnu zachycení.

Motto: „Cokoli děláš, dělej to, jak nejlépe umíš.“

… nahoru

MUDr. Jarmila Blažková

Narodila jsem se v roce 1953 v Praze. Absolvovala jsem Fakultu dětského lékařství Univerzity Karlovy (1977). Praxe v jednotlivých lékařských oborech (interna, chirurgie, ORL a infekční odd.) v nemocnici Mělník (1977-1979). Atestace I. stupně v oblasti Pediatrie (1980). Mezinárodní kurz homeopatie (1992-1993). Atestace I. stupně v oboru myoskeletální medicína (1995), tříleté studium indické medicíny (Ájurvédský Institut DHANVANTRI, Praha (1995-1997). Spolupráce s MUDr. Gaston Houngbendgie (Benin) kombinace afrických a evropských bylin. V současné době jsem zapojena do projektu Protidrogová prevence pod záštitou Evropského sociálního fondu. V dětské ordinaci v Horních Počernicích pracuji 31 let.

„Je úžasné spolupracovat s lidmi, kteří nejsou angažováni v politické straně, pracují pro občany Horních Počernic bez intrik, bez záměru vlastního obohacení, na základě vzájemné úcty, pokory a pochopení.“

… nahoru

Mgr. Josef Černý

Josef Černý se narodil roku 1946 v Praze, po střední všeobecně vzdělávací škole vystudoval Pedagogickou fakultu UK, obor přírodopis, zeměpis. Od roku 1978 žije s manželkou, rovněž učitelkou, v Horních Počernicích, kde řadu let působil jako učitel. Později přešel do Počernic, tentokrát Dolních, kde se stal ředitelem Dětského domova. Po dalších pedagogických zkušenostech se stal školním inspektorem a nyní, pokud je zapotřebí jeho zkušeností, je rád předává vysokoškolským studentům, připravujícím se na pedagogickou dráhu. Do hornopočernického zastupitelstva byl opakovaně volen na kandidátkách KDU-ČSL, byl členem rady a předsedou školské komise. Nyní je jejím členem.

… nahoru

 

… nahoru